ଲେଖକ: ଆଇଫ୍ଲୋପାୱାର - Muuzaji wa Kituo cha Umeme kinachobebeka
Mennyi idős a lítium-ion akkumulátorok és ólom-savas akkumulátorok hulladéka? Mindenki megérti, hogy a használt akkumulátor elég baj, és rengeteg kárt okoz a környezetben. A hulladék lítium-ion akkumulátorok és ólom-savas akkumulátorok megoldásában az újrahasznosítás az egyik szempont, és van egy forrás ennek a szennyezésnek a megszüntetésére. Az emberek megértésének javulásával a hulladékelemek okozta szennyezési problémák fokozatosan kezelik az átfogó és hatékony újrahasznosítási hálózat és rendszer létrehozása által okozott szennyezési problémákat.
Mi a káros lítium-ion akkumulátorok elhasználódása? A lítium-ion akkumulátorok normál használat során nem károsak az emberi szervezetre és a környezetre, de a leselejtezett lítium-ion akkumulátor károsítja a környezetet, majd a környezeti használat révén a környező szervezeteket és az emberi szervezetet. Ez azért fontos, mert a lítium-ion akkumulátorban található vegyszerek, például a lítium-hexafluor-foszfát szerves szennyezést okoznak a környezetnek. Ezenkívül nehézfém elemeket tartalmaz, amelyek szintén károsítják a környezetet.
Például a rákos ion akkumulátor megoldásában először azt kell előre megoldani, beleértve a kisütést, szétszerelést, porítást, válogatást; szétszerelés után a műanyag és a vas ház visszanyerhető; majd az elektróda anyagát kilúgozzuk, Savat merítjük, többszöri eljárás után, majd extraháljuk. A hulladék lítium-ion akkumulátorok elektrolitja és átalakítási termékei, mint például a LiPF6, LiASF6, LiCF3S03, HF, P201 stb. Az ion akkumulátorokat minősített helyre küldik, hogy megoldják az egyenruhát, ne dobják ki szabadon.
A lítium-ion akkumulátorok különféle mérgező anyagokat tartalmaznak, amelyek erősen maró hatásúak és szennyezőek. Ezenkívül a hulladék lítium-ion akkumulátor elektrolit nagyon mérgező, gyúlékony és robbanásveszélyes, korrozív elektrolitot és szerves oldószert tartalmaz. Ha eldobja vagy elhagyja, szennyezést okoz, és károsítja a légkört, a vizet, a talajt.
Ezenkívül az elektrolit szivárgása és a hőmérséklet veszélyes akkumulátorokat és tüzet okozhat, és a tollat emberek élete és vagyona fenyegeti. Ezenkívül a hulladék lítium-ion akkumulátor egy sor szennyezőanyagot is kihajt a szakadási válogatás, a magas hőmérsékletű hőoldat előkészítése során, mint például az elektrolit elemzése, a műanyag fólia termikus oldata, a repedési por, a hulladékmaradványok stb., ezek a szennyező anyagok nem csak a légkör számára súlyos szennyezést okoznak, és komoly korrózióállósággal rendelkeznek a berendezéssel szemben.
Ugyanakkor a különféle sav-bázis impregnálók, extrahálószerek és aktív adalékanyagok stb., amelyeket hozzáadnak, nem csak a folyamat visszanyerésének költségeit, ami hulladékot és erőforrásokat eredményez. Új energiafelhasználás, és nagyszámú szennyvíz, kipufogógáz, hulladékmaradék, hulladékadalékok stb.
A használt akkumulátorok káros hatásai A használt akkumulátorok káros hatásai fontosak a benne lévő kis mennyiségű nehézfém, például ólom, higany, kadmium stb. Ezek a mérgező anyagok különféle úton jutnak be az emberi szervezetbe, a hosszan tartó felhalmozódásuk nehezen zárható ki, károsítják az idegrendszert, a vérképzőszervi működést és a csontokat, sőt a rákot is. 1.
A higanynak (HG) határozott neurotoxicitása van, és káros hatással van az endokrin rendszerre, az immunrendszerre stb., ami pulzust, izomfibrillációt, száj- és emésztőrendszeri betegségeket okoz; 2. A kadmium (CD) elemek különböző utakon jutnak be Az emberi szervezetben a hosszú távú felhalmozódás nehezen zárható ki, károsítja az idegrendszert, a vérképzőszervi működést és a csontokat, sőt rákot is okozhat; 3.
Az ólom (PB) neuraszténiát, kéz- és lábzsibbadást, emésztési zavarokat, hasi kólikát, vérmérgezést és egyéb elváltozásokat okozhat; mangán Veszélyessé teszi az idegrendszert. Mekkora a hulladék ólomsav veszélye? Az ólom-savas akkumulátorok feldolgozása során káros anyagok közé tartozik az ólom, a kénsav, a korom, a kén, az aszfalt stb. Közülük az ólommal és kénsavval érintkezők száma is nagyon komoly a kezelő kárára.
hazám jelenleg felvette a legális foglalkozási megbetegedések listájára az ólommérgezést, a kormot és a tüdőt, valamint a fogalkoholos betegségeket. 1. Az ólom invazív útvonala és a károsító behatolási út Az ólom és vegyületei fontosak a légutak számára, ezt követi az emésztőrendszer, az ép bőr nem tud felszívódni.
2. A kénsav invazív útja és a veszélyes kénsav invazív útvonalak. Fontos, hogy a szulfátot a légutak belélegezzék, ami károsíthatja a kezelő fogait és a felső légzést.
Jelenleg a kötelező szakbetegségi lista gyémántbetegség, és bár a légúti korlátolt gyulladás nem tartozik a törvényes foglalkozási megbetegedések közé, ezzel is foglalkozni kell. 3. A korom és az aszfalt invazív útvonala és a korom káros hatásai fontosak ahhoz, hogy a légutakon és a bőrön keresztül károsítsák az emberi szervezetet.
Az emberi szervezet beszívja a kormot, a tüdőcsoport fibrózisban szenved, így a tüdőszövet fokozatosan megkeményedik, és a normál légzési funkció megszűnik, ami koromport okoz. Az ólom-savas akkumulátor-feldolgozó vállalatok minden feldolgozási folyamatában különböző mértékű káros anyagok jelennek meg, elsősorban ólomporral, ólomfüsttel, kis részlépésekkel és kénsav kiömlésével. A fentiek a lítium-ion akkumulátorok és ólom-savas akkumulátorok hulladékai.
A hulladékelemek újrahasznosításának szigorú eljárásokat kell követnie, a nemzetközileg elérhető hulladékelem-megoldásoknak nagyjából három típusa van: mélyen eltemetett megszilárdulás, hulladékkutakba rakás, újrahasznosítás. Hatékony és hatékony újrahasznosítási hálózat és rendszer létrehozása, a nyilvánosság és az útmutatás fokozása, a hulladékelemek környezetre gyakorolt hatásának tudományos felismerése nagy dolog az országban. .