VR

Тип на количка од 6216WH 220v пренослива централа со кинеска станица со стабилен наизменичен синусен бран, компатибилен со различни уреди и авијациски приклучок со висока струја. Опремен е со напојување на LG со вклучен RDS и долг животен век. DC приклучоците се авијациски стандард со висока струја за побрзо и побезбедно полнење.● Дизајн на количка за лесно движење.

● Лесно полнење преку градската електрична мрежа, CIG или соларни панели.

● Заштита од низок напон, прекумерен проток, прегревање, краток спој, прекумерно празнење.

l LCD монитор прикажува доволно податоци и статус на уредите.

● Излез на чист синусен бран

● Независен MPPT за лесно и во секое време соларно полнење

● Висококвалитетна вградена тројна литиумска батерија со повеќе од 800 циклуси

● Богат асортиман на AC/DC излези со приход и излез


🔌 СПЕЦИФИКАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ


Име на производПренослива електрична станица 6000W Троли Дизајн iFlowpower FP6000KA за OEM/ODM/ГОЛЕМО/ДИСТРИБУЦИЈА
Број на моделFP6000KA
Капацитет на енергија6216 Wh
Тип на батеријаТроична литиумска батерија
AC излез3000W, врвна моќност 6000W, 2 СОКЕТИ
DC излез12V10A, 48V40A
LED осветлувањеДА
ЗаштитаНапреден BMS
Влез за полнењеАдаптер, соларен, CIG
Тип на инвертерЧист синусен бран
Тип на контролерMPPT
Циклус живот>800
СертификатCE, ROHS, FCC, PSE, UN38.3, MSDS
Големина560*450*220мм
Тежина32 килограми

🔌 ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ* Безбедно производство од 8 серии: заштита од обратна насока, високо/нисконапонска заштита, заштита од прекумерно/недоволна проток, заштита од прегревање, краток спој, прекумерно празнење.

* Одобрени строги лабораториски тестови: одобрени од позната лабораторија за меѓународна регулација на производи поврзани со батерии, како што се CE, ROHS, FCC, PSE, UN38.3, MSDS.

* Вградена високо-ефикасна моќна литиум-јонска батерија и безбеден систем за управување со литиумски батерии (BMS), ефикасно коло за конверзија на енергија, обвиткано со обвивка од трупот од алуминиумска легура со висока јачина.


🔌 ПРИКАЗ НА ПРОИЗВОД
🔌 ПРЕДНОСТИ НА ПРОИЗВОДОТ


Професионална фабрика

iFlowPower е водечки производител на преносни електрани.

Цена предност

Обезбедуваме моќен и пренослив извор на електрична енергија за да формираме нов начин и филозофија на животот.

Добра услуга

Уредите за лична складирање на енергија iFlowPower обезбедуваат стабилни и сигурни извори на енергија кога и каде што има потреба.

Предности на производот

Луѓето се слободни за авантуристи на отворено и за сите видови животи надвор од мрежата.

🔌 ИНФОРМАЦИИ ЗА ТРАНСАКЦИЈАТА


Име на производ:Пренослива електрична станица 6000W Троли Дизајн iFlowpower FP6000KA за OEM/ODM/ГОЛЕМО/ДИСТРИБУЦИЈА
Ставка бр.:FP6000KA
MOQ:100
Време на производство45 дена
Пакување:Картонска кутија за подароци со висококвалитетна пена
ОДМ& OEM:ДА
Услови на плаќање:T/T, L/C, PAYPAL
Пристаниште:Шенжен, Кина
Место на потекло:Кина
Тип на приклучокПрилагодена изработка за дестинации пазари
HS код8501101000

🔌 ВРЕМЕ НА НАПОЈУВАЊЕ

Котел (500W)-12,4ч
ТВ (75W) -82,8ч
Лаптоп (45W) -138ч
Микробранова печка (700 W) - 8,8 часа
Кафе машина (800W)-7,6ч
Машина за перење (250W)-24,8ч
Електричен вентилатор (20W)-310h
Тостер (600W)-10,2ч
Фрижидер (90W) -69ч
Електричен шпорет за ориз (700W)-8,8ч


🔌 ЧПП ЗА ПРЕТПРИЈАТИЕ

 • П1: Колку долго се очекува да трае батеријата?
  О: Батеријата има повеќе од 800 циклуси на полнење, околу 2-3 години. Нејзиниот капацитет се намалува со текот на времето, кога ќе се спушти на 75%, треба да ја замените.
 • П2: Како да ја одржувате батеријата?
  О: Батеријата треба да се чува во чиста, сува, проветрена, темна средина кога не се користи. Чувајте ја по целосно полнење, полнење на секои 3 месеци или 6 месеци.
 • П3: Што е со пост-продажната услуга за пренослив соларен генератор на електрична енергија?
  О: Ние ќе ви понудиме 1 година гаранција.
 • П4: Која е разликата помеѓу ли-јонската батерија, NI-MH батеријата и батеријата со оловна киселина?
  О: Li-ion батеријата има подолг век на циклус, нормалниот век на циклус е 600-800 пати, а исто така има мала тежина, мала големина, без мемориски ефект, нетоксичен, еколошки
 • П5: Колку долго можам да очекувам да ги добијам примероците?
  О: Откако ќе ја платите наплатата на примерокот и ќе ни испратите потврдени датотеки, примероците ќе бидат подготвени за испорака за 3-7 дена. Примероците ќе ви бидат испратени преку експрес и ќе пристигнат за 3-5 дена. Можете да користите сопствена експрес сметка или да ни платите однапред ако немате сметка.
Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

НЕКОИ ИДЕИ?  ДА ЗНАЕМЕ

,Контактирајте не за ажурирани цени и примероци

ПРЕПОРАЧАНО

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега нашироко извезуваат во 200 земји.

Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски