Si të testoni humbjen e baterive të paketës së baterive litium-jon 18650

2022/04/08

Autori :Iflowpower -Furnizuesi portativ i stacionit të energjisë

1. Konsumi i baterisë: voltazhi i baterisë nuk shkon dhe zvogëlon kapacitetin. Stilolapsi përdoret për të matur matësin e tensionit, nëse voltazhi i baterisë 18650 është nën 2.

7 V ose pa tension. Tregon që kjo bateri ose paketë baterie është dëmtuar. Tension normal 3.

0V ~ 4.2V (zakonisht bateria 3.0V është e mbyllur, 4.

Tensioni i baterisë 2V është plot me energji elektrike, dhe 4.35V). 2.

Tensioni i baterisë është më i ulët se 2.7V dhe bateria mund të ngarkohet me karikuesin (4.2V).

Pas dhjetë minutash, nëse voltazhi i baterisë ka një rikthim, ai mund të vazhdojë të ngarkojë me kërkesën e karikuesit dhe më pas të shikojë tensionin e filetos. Nëse voltazhi i ngarkimit të plotë është 4.2 V, bateria është normale dhe duhet që përdorimi i fundit të konsumojë shumë energji, bateria të jetë e mbyllur.

Nëse voltazhi i ngarkimit të plotë është shumë më i vogël se 4.2 V, kjo tregon se bateria është dëmtuar. Nëse është një bateri e gjatë, mund të përcaktohet se kjo jetëgjatësi e baterisë është në, kapaciteti në thelb është i shteruar.

Të zëvendësohet. Në thelb, nuk ka asnjë mënyrë për të riparuar. Në fund të fundit, bateria litium-jon është jetëgjatësi, jo e pakufizuar.

3. Nëse matet paketa e baterisë litium-jon 18650, nuk ka tension, ka dy raste, njëra është që bateria është e mirë, humbja afatgjatë ruhet, kjo bateri ka një shans të rikuperohet, përgjithësisht me jon litium bateritë Aktivizues pulsi (përforcimi i ngarkimit dhe shkarkimit të baterisë litium-jon) për të ngarkuar baterinë për një kohë të shkurtër, është e mundur të riparohet. Kostot e përgjithshme të riparimit nuk janë të ulëta, ose blini përkthime të reja.

Një mundësi tjetër është që bateria të jetë zbrazur plotësisht, prishja e diafragmës së baterisë, qarku i shkurtër pozitiv dhe negativ. Nuk ka asnjë mënyrë për ta rregulluar këtë, ju mund të blini vetëm të reja. .

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip